zabawki dla kotów

Czy należałoby kupić zabawki dla kotka? Gdzie najlepiej jest kupować?

Czy należałoby kupić zabawki dla kotka? Gdzie najlepiej jest kupować?

Pewno każdy chociaż raz zauważył pupila, który napiętymi łapami rysuje pewien przedmiot. W mieszkaniu najczęściej ofiarą pada kanapa, stołek, drewniany mebel, i chociażby dywan. Reagujemy wtedy często, że kot „ostrzy pazury”.

Drapanie to jedna spośród wrodzonych czynności, którą musi wykonywać każdy normalny pupil. I nie chodzi tutaj bynajmniej o ostrzenie szponów, bo pazury każdy pupil ma szczególnie ostre. Poduszeczki na łapach wydzielają zapach, którym kot oznacza swoje terytorium. Pozostawia także ślady pazurów na przedmiotach, także w celu ogłoszenia, iż to jego obszar. Jeżeli kotek w ogóle nie interesuje się drapaniem, stanowi to zatem dla nas znak, iż coś go trapi Drapak dla kota postawiony w mieszkaniu umożliwi ochronić przed zrujnowaniem nasze meble.
oferta na zabawki dla kota w sklepie zoologicznym https://www.krakvet.pl/zabawki-dla-kotow-c-96.html

Drapaki dla pupila dostarczają naszym pupilkom komfort, są ogromnie konieczne szczególnie kotom będącym ciągle w mieszkaniu.

Drapak dla kota służy ponadto do gimnastyki. Pupil rozpręża mięśnie, a na szczególnie poszerzonych drapakach ma możliwość do wyjątkowo skomplikowanych uciech. Doskonale jest jak najwcześniej przyzwyczaić kociaka do drapaka, żeby uratować przed podrapaniem fotele czy wersalkę.

Gdzie ustawić drapak dla kota?

Zazwyczaj pupile drapią przedmioty w miejscu, gdzie niejednokrotnie są gospodarze, a ofiarą może paść leżanka w salonie. Kotki przepadają również znaczyć swoje miejsce blisko drzwi wejściowych, gdzie spodziewają się napotkać jakieś obce zwierzę, na przykład nowego kota.

Prawidłowo jest położyć drapak dla kota tam, gdzie zauważaliśmy naszego pupila drapiącego. Drapaki dla kotów, chociażby najcudowniejsze, położone w złym miejscu będą stały puste.
Który drapak dla kotów zakupić?
W sprzedaży są dostępne rozmaite typy drapaków dla pupilów.

Drapak może mieć formę dywana z sizalu, który jest odporny na zniszczenia i może służyć kotu jak komfortowe środowisko do drzemki. Jest to wówczas najtańsza wersja, kosztuje kilkadziesiąt złotych. Popularne są też drapaki dla kotów w formie drewnianego filaru, postawionego na podstawce pionowo albo ukosem, osłoniętego dzianiną. Takie drapaki można nabyć w cenach od stu złotych do choćby kilku tysięcy złotych, gdy są nadzwyczaj rozbudowane, ekskluzywne, wyposażone w siedziska, budy, hamaki, zabawki. Drapak dla kota może leżeć na ziemi lub być zamontowany do ściany, a chociażby do sufitu.

Drapak winien być dopasowany do wielkości kota. Zazwyczaj drapaki dla kotów dostępne są w kilku rozmaitych wymiarach. W sprzedaży są zarówno dostępne drapaki dla kociąt oraz dla hodowli, i jeszcze drapaki wodoodporne, przeznaczone do stosowania na zewnątrz, do wolier lub na balkony.

Na rynku modele drapaków dla kotów jest niesamowicie obszerna, mają one najprzeróżniejsze wymiary, mają różnorakie funkcje oraz akcesoria. Wybierając drapak dla kota, kierujmy się po prostu swym stylem również upodobaniami pupila. Gdy pupil uwielbia więcej spać, dajmy mu drapak – dywanik czy fotel, jeśli jest ruchliwy oraz kocha skakać, zapewne uraduje się z drapaka z huśtawką zawieszonego na suficie