pies bulldog - specjalna karma dla psa

Junior i senior – szczególne etapy w żywieniu psa

Junior i senior – szczególne etapy w żywieniu psa

Odpowiednia karma dla psa odgrywa niebagatelną rolę w utrzymaniu go w dobrym zdrowiu – i to od najmłodszych lat. Szczeniaki odstawione od mleka matki potrzebują łagodnego przejścia na inny pokarm, dorosłe, zdrowe psy wymagają całkiem innego pożywienia, a gdy pies się starzeje, także trzeba mu dobrać właściwą karmę. Acana karma to biologicznie odpowiednie pożywienie na każdy etap życia psa – w ofercie znajdują się zarówno karmy szczenięce, jak i te dedykowane seniorom. A czym różni się ich skład i koncepcja od tych podawanych zwykle dorosłym psom?

Czym charakteryzują się karmy dla szczeniąt?

Gdy przygarniamy pod nasz dach szczenię, chcemy zapewnić mu jak najlepszy start i rozwój. Niestety, samodzielne
dobieranie proporcji składników odżywczych w pożywieniu jest trudne i wymaga wprawy. Dlatego dobrze jest postawić na gotową karmę dla szczeniąt. Acana Puppy jest dobrze zbilansowana pod kątem szczenięcych potrzeb żywieniowych. Małe psiaki jedzą ją chętnie ze względu na niewielki rozmiar granulek i naturalny, przyjemny smak. Acana for Puppies to karma zawierająca witaminy, minerały, białko i węglowodany, niezbędne dla zdrowia psiaka w tym wieku.

Dlaczego warto wybrać specjalną karmę dla szczeniąt?

  • Nieduże granulki, które młodemu psu łatwo jest rozgryzać,
  • prawidłowo zbilansowane proporcje składników odżywczych,
  • dobrze wyważona ilość białka,
  • w karmach Acana Junior dominuje dobrej jakości mięso i zwierzęce tłuszcze.

Warto też zwrócić uwagę na rozmiar i wagę psiaka. Szczeniaki małych ras potrzebują karmy z nieco większą
zawartością białka, niż szczenięta ras dużych czy olbrzymich. Dzięki prawidłowemu doborowi karmy piesek będzie miał dużo energii, będzie się rozwijał harmonijnie, a jego stawy, wątroba i cały układ pokarmowy pozostaną zdrowe na długie lata.

Gdy pies przekracza pewien wiek…

Kolejnym etapem, który wymaga zbilansowania żywienia na nowo, jest starość. Psy w podeszłym wieku nie potrzebują już mnóstwa białka i energii, by bawić się i eksplorować świat. Potrzebują pokarmu świetnej jakości, z suplementami chroniącymi oczy i stawy. Acana Senior zawiera składniki dobrane tak, by chronić delikatny układ pokarmowy starszego psiaka przez uszkodzeniami i dolegliwościami. Pomaga też dostarczyć mu niezbędnych minerałów i witamin.

Jest już za to mniej energetyczna, niż karmy dla szczeniąt czy psów w sile wieku. Acana karmy dla seniorów to także
ochrona wzroku i dbałość i to, by wątroba zwierzaka nie była zanadto obciążona, co w tym wieku okazuje się bardzo
istotne. Dzięki temu wyborowi pies na dłużej cieszy się dobrym samopoczuciem.