Obroże na kleszcze dla psów.

Obroże na kleszcze dla psów.

Lato jest wyborną okazją, aby dać czas naszemu psowi. Podróż z ukochanym zwierzakiem to jedyna w swoim rodzaju opcja, by zrelaksować się, w tym samym czasie dając pupilowi chwilę. W letnie miesiącetrzeba myśleć o kleszczach, ponieważ nasze psy są na nie narażone. Psy, które potrzebują sporo aktywności fizycznej na świeżym powietrzu, na przykład labradory, notorycznie są atakowane przez kleszcze. Jak możemy ochronić nasze zwierzęta?

Obroża dla psa na kleszcze

Najpopularniejszą formą ochrony przed kleszczami jest obroża dla psa, która zawiera preparat na kleszcze. Na rynku dostępne są różne typy obroży na kleszcze. Obroże na kleszcze odznaczają się długą skutecznością ,a także niewysoką ceną. Są produkowane na potrzeby psów różnych wymiarów, więc łatwo kupimy rozmiar odpowiednią dla szyi swojego psa.

Preparaty na kleszcze

Substancje czynne wykorzystywane w obrożach przeciw kleszczom mogą być olejkami eterycznymi lub lekami na kleszcze. Te drugie odznaczają się skuteczniejszym działaniem przeciwkleszczowym.Dawka preparatu działającego na kleszcze musi być odpowiednia do masy zwierzaka, należy zatem przeczytać przed zakupem, iż wybrana obroża na kleszcze jest bezpieczna.

Obroża Foresto

Uznanym dystrybutorem obróż z preparatem na kleszcze jest firma Bayer, sprzedająca obroże Foresto, zawierające imidaklopryd oraz flumetrynę, będące bezzapachowymi środkami przeciw kleszczom. Istnieją dwie obroże dla psów – dla psów poniżej 8kg i dla psów większych niż 8kg. Obroże Foresto działają zarówno przeciwkleszczowe ,jak i przeciw pchłom, dlatego umożliwiają ogólną obronę psa. Obroża Foresto chroni skutecznie aż 8 miesięcy, a do tego działa od aplikacji.

Dlaczego warto używać obroży na kleszcze?

Kleszcze są nosicielami licznych niebezpiecznych schorzeń, jak borelioza, babeszjoza oraz erlichioza. Psy z przyjemnością buszujące w zaroślach, takie jak labradory, wymagają wyjątkowej profilaktyki w formie środków na kleszcze, dlatego, że zarażenie spowodowana złapaniem kleszcza wnosi zagrożenie powikłań naszego zwierzaka. Obroża dla psa na kleszcze chroni ugryzienia zwierzaka przez kleszcza, dzięki czemu umożliwia ochronę przed poważnymi schorzeniami. Dla labradorów, które kochają wodę konieczna jest dodatkowa profilaktyka, przykładowo w postaci zakropień zawierających preparat na kleszcze albo specjalne płyny do mycia o działaniu przeciwpasożytniczo. Żeby chronić psa w trakcie wakacyjnej podróży warto zaopatrzyć się w skuteczne preparaty na kleszcze dla zwierzaka.

obroża przeciw kleszczom