owczarek niemiecki na diecie wegetariańskiej

Pies wegetarianin – czy to jest możliwe? Żywienie psa

Pies wegetarianin – czy to jest możliwe? Żywienie psa

Co powiecie na psinę, który będzie pałaszował ziarna, cytrusy, warzywa a nie ma mięska? Czy to niewykonalne? Natomiast będzie to możliwe, pieski także potrafią być weganami.

Zapewne piesek weganin brzmi dla wielu dziewczyn niezrozumiale. Jednak wegetarianizm oraz weganizm pozyskują coraz więcej sprzymierzeńców. Ciężko się temu dziwić w okresie, kiedy okaże się, że człowiek jest zapalonym przeciwnikiem spożywania mięsa. Zatem pragnąłby, aby jego czworonożny towarzysz też żywił się wyłącznie przetworami pochodzenia roślinnego.
Nam polędwica ani schab…

Psiska w przeciwieństwie do kotów to zwierzaki wszystkożerne. O ile kocury wymagają zjadać mięso o tyle psiny są w stanie bez niego się wychowań. Wprawdzie sporo lekarzy nieprzychylnie podchodzi do pomysłu przejścia na wegetarianizm to właściwie nie ma przeciwwskazań, aby taką zmianę uskutecznić.

Czego będą obawiać się lekarze przy takiej diecie? Zwłaszcza tego, że pies nie będzie miał dostarczonych wszystkich składników w właściwych proporcjach. Naturalnie takie niebezpieczeństwo występuje, jeżeli menu będziemy wymyślać indywidualnie i nie będziemy posiadać stosownego doświadczenia. Natomiast jeśli będziemy w stanie przyrządzić dietę poprawnie zbilansowana wolno prognozować, że odpowiednio się sprawdzi i psinie nic się nie stanie.

Żywność wege bez problemu będzie można zdobyć w necie, różne wyroby tego rodzaju mają w własnym asortymencie sklepy zoologiczne w sieci. Wbrew pozorom bezmięsna karma nie jest też wyjątkowo droga – worek, który ma około 12 kg będzie można zdobyć za około 150 złotych czyli za tyle ile kosztuje strawa doskonałej marki w składzie tradycyjnym.

Nierzadko oferowanie takiej karmy to wynik woli właściciela, co jest wymuszone jego przekonaniami. Zdarzają się tymczasem sytuacje, gdy taki posiłek jest dla szczeniaka ratunkiem. Niejednokrotnie będzie to połączone z alergiami, czasem pupila uczula najpierw wieprzowina, później mięso z kuraka, wołowina albo ryby, aż w rezultacie dochodzi do tego, że białko zwierzęce bezustannie powoduje alergię. W takich okolicznościach karma wegetariańska nie będzie fanaberią, tymczasem to jedyny środek na to, żeby piesek był zdrowy.
Piesek jarosz! Przekąski bez mięsa

Nieważne czy żywi się karmą wege albo mięsną to i tak będzie można dawać pieskowi bezmięsne przekąski.
Jarskie przekąski dla zwierzaków

Psisko weganin z radością pochrupuje marchew. Tak naprawdę właśnie jej słodki smak będzie powodował, że jest to dla psiaka zajmujący element i będzie po niego chętnie sięgał. Równie wyśmienite będzie też doskonale przyswajalne puree z dyni, które doskonale się sprawdzi i będzie można je podawać psiskom. W diecie zwierza pojawiać się może jeszcze kisiel z siemienia lnianego, który dostarcza znakomite kwasy tłuszczowe omega3. Doskonałym pierwiastkiem będzie dodatkowo brokuł, z którego przygotować można wyśmienitą sałatkę. Dostarczać będzie między innymi błonnika, wapń, kwas foliowy, witaminy A i C a to co bardzo znaczące to także będzie tam minimalna ilość kalorii. Takim cennym dodatkiem do diety wegetariańskiej będą również buraki, które będzie można zapewniać w formie buraczanych wiórków.