silikonowy żwirek dla kota

Silikonowy żwirek dla kotów – wszystko, co musisz rozumieć

Silikonowy żwirek dla kotów – wszystko, co musisz rozumieć

Żwirek dla kotka to niezastąpione akcesorium kuwety. Istnieją rozmaite modele żwirków dla kota. Jakikolwiek z nich przydaje się również do kuwety otwartej, jak także zakrytej. Żwirek dla kotka posiada taki brak, iż niestety nie można do końca powstrzymać jego rozpraszaniu nieopodal kuwety plus przenoszeniu po pomieszczeniu przez kota.
sprawdź koniecznie asortyment żwirków dla kota https://www.krakvet.pl/zwirki-silikonowe-dla-kotow-c-622.html

Który żwirek dla kota?

Najprościej jest do kuwety sypnąć po prostu zwykły piach. Niemniej na rynku są dostępne odmienne żwirki dla kotów, znacznie praktyczniejsze w zastosowaniu.
Żwirki niezbrylające mocno przypominają typowy piach. Są nieodzowne dla pupilów, które nieraz wychodzą na pole i dodatkowo przepadają grzebać w ziemi. Takie koty pragną posiadać w kuwecie cokolwiek znanego.

Tymczasem taki żwirek dla kotów nadzwyczaj ekspresowo zaczyna odrażająco pachnieć, bo niestety nie ma możliwości rozdzielenia żwirku ubrudzonego moczem od zwykłego. Należy zmieniać całą zawartość kuwety co 3 – 4 dni.
Żwirek dla kotka zbrylający bentonitowy tworzy strukturę małych kamyczków. Im te kamyczki są okazalsze, tym żwirek mniej rozprzestrzenia się po pomieszczeniu.

Niemniej ten większy i także grubszy jest niewiele skuteczny. Jeżeli kotek odda mocz na taki żwirek, wytwarza się kuleczka, którą można swobodnie wyrzucić z kuwety bez konieczności rotacji wszystkiej zawartości. Takie żwirki dla kotka mogą być bezzapachowe czy aromatyczne. Dobór zapachów jest bogaty, na przykład brzoskwiniowy, leśny, lawendowy. Tradycyjne, doskonałe żwirki dla kotów bentonitowe to wówczas: Super Benek Naturalny, Super Benek Compact plus Super Benek, Hilton Standard, Hilton Compact – żwirki zapachowe.
Żwirki dla kotów silikonowe powstrzymują mocznik, natomiast wodę odparowują. Z kuwety wolno usuwać odpady na bieżąco, a wszystek żwirek zmieniać co prawie 3 tygodnie. Tenże żwirek dla kota jest super wydajny.

Gdy go wykorzystujemy, kuwetę powinniśmy stawiać w przewiewnym pomieszczeniu, by woda z moczu swobodnie wyparowała. Wielce rozpoznawalne żwirki silikonowe to zatem Super Benek Cristal , Hilton Silikonowy.

Do wyboru mamy też drewniany żwirek dla kotów. Jest on naturalny, biodegradowalny, można wydalać go do toalety. Taki żwirek świetnie niweluje aromaty oraz nie kurzy się tak, jak żwirek dla kotów bentonitowy. Jego zaletą jest to, iż najbardziej ze wszelkich żwirków przenosi się po mieszkaniu. Na rynku występują żwirki dla kota drewniane, które pod impulsem moczu rozpadają się. Są to zatem na przykład Pigwa lub Super Pinio. Dzięki tymże żwirkom nie trzeba sprzątać po którymkolwiek oddaniu moczu przez kotka.

Absorbery smrodu i dodatkowo neutralizatory

W sprzedaży są dostępne specjalne pochłaniacze zapachu oraz neutralizatory, jakie można włączać w niewielkiej ilości do żwirku dla kotów. Neutralizatory tym różnią się od pochłaniaczy, że posiadają zarazem właściwości bakteriobójcze.