W jaki sposób dopasować psa do człowieka?

W jaki sposób dopasować psa do człowieka?

To, iż psiak jest najodpowiedniejszym towarzyszem człowieka nie podlega żadnej dyspucie. Niniejszy futrzasty przyjaciel, jest oddany człowiekowi bez względu na jego wielkość portfela i dodatkowo warunki, w których zamieszkuje. Dla niego liczy się jedynie łagodne spojrzenie oraz dotyk serdecznej ludzkiej dłoni.


Kiedy szczeniak dorasta…


Ludzie, którzy rozważają zakup lub adopcję szczeniaka, bardzo często chociażby nie zastanawiają się nad doborem tej praktycznej rasy, która będzie odpowiadała ich potrzebom i sposobowi życia. Wygląd pieseczka oraz jego przyjemny pyszczek wystarczają, żeby futrzasty czworonóg pojawił się w ich domu.Tymczasem słodki pies niesłychanie łatwo rośnie i właściciel nawet nie zanotuje, kiedy przeobraża się w dużego psiaka, którego wygląd niestety nie zawsze odpowiada pragnieniom pana. Dzieje się tak, kiedy pies zostaje wzięty jako szczeniak, i pochodzenie jego rodziców niestety nie zostało poznane. Dlatego,jeśli nie jesteśmy w stanie zaplanować, jak duży psiak wyrośnie z uroczego szczeniaka, nie decydujmy się na jego przygarnięcie, niezależnie od jego urokliwych oczek i także oryginalnego pyszczka.


Aktywny psiak oraz ospały człowiek


Zamierzając się na posiadanie psa, wypada dokładnie zapoznać się z jego rasą, aby wraz z nim stanowić spójny oraz harmonijny związek. Pieseczki potrzebujące wiele ruchu oraz spacerów,nie będą czuły się zadowolone, posadzone w czterech ścianach przez większą część dnia. Decydując się na pieski myśliwskie, jak wyżły, spaniele, jamniki, lub psy gończe, należy mieć wiedzę, iż to ogromnie ruchliwe zwierzaki, które wymagają długich spacerów oraz licznych zabaw ruchowych. Inaczej znużone będą niszczyły otoczenie, w jakim żyją, doprowadzając swoich właścicieli do szewskiej pasji. Zatem zwolennicy odpoczynku na kanapie, przed telewizorem lub z książką w dłoniach powinni zapomnieć o takich odmianach.


Psiak obronny lub do towarzystwa?


Dowolny kolejny właściciel psiego czworonoga, powinien prawidłowo określić swoje wymagania w stosunku do nowego pieseczka. Gdy poszukuje przyjaciela, którego będzie mógł wszędzie ze sobą brać, znakomicie sprawdzą się tu psy małe, które bezproblemowo zmieszczą się w dowolnym pojeździe lub koszyku rowerowym. Yorki, maltańczyki plus sznaucery miniaturowe i buldożki francuskie idealnie nadają się na towarzyszy życia,które ze względu na niewielkie rozmiary mogą być ze swoim panem podczas jego urlopów oraz wczasów.

Natomiast niewielkie czworonogi pomimo swojego ładnego wyglądu, nie zagwarantują człowiekowi takiego bezpieczeństwa, jak czworonogi obronne. Doberman, owczarek niemiecki, owczarek kaukaski lub dog niemiecki, na pewno wzbudzą niepokój oraz obawy przed nieznajomymi, efektywnie ich zniechęcając. Jeżeli w domku mieszkają malutkie dzieci, których zachowanie często bywa nieobliczalne, rozważniej będzie nie decydować się na psa obronnego, gdyż błędnie prowadzony może prawdopodobnie wyrządzić krzywdę najbliższym, ze względu na własną wielkość i wagę.

Piesek zaczepny tylko dla kompetentnych właścicieli

Pies agresywny to zwierzę, które domaga się od właściciela przedstawiania należytych dokumentów, przystających na jego posiadanie. Czworonogi ras agresywnych, jak: amerykański pit bull terrier, pies z Majorki, buldog amerykański, dog argentyński, dog kanaryjski, rottweiler, tosa inu, akbash dog, anatolian karabash i także moskiewski stróżujący wymagają właściwej tresury już okresie szczenięcym i profesjonalnego prowadzenia psiaka, co ma przeciwdziałać powstawaniu zachowań agresywnych w przyszłości.

Przed wyborem psiego przyjaciela, należy szczególnie dokładnie zapoznać się ich odmianami, by właściwie dobrać tę odpowiednią, zgodną z potrzebami, pragnieniami oraz trybem życia człowieka, bowiem właśnie wtedy więź z psiakiem będzie skutkowała przywiązaniem i także wzajemną miłością.

karma dla kota royal canin hurt