Cavalier King Charles Spaniel - karma dla psa

W jaki sposób znaleźć najlepszą karmę dla naszego psa?

W jaki sposób znaleźć najlepszą karmę dla naszego psa?

Dobór idealnej doskonałej marki suchej karmy, nie jest wcale takie proste, jak by się mogło zdawać. Jeżeli kiedykolwiek zwróciliśmy uwagę na tabelkę elementów, na pewno już spostrzegliśmy brak wyjątkowo ważnej informacji, jaką jest wielkość każdego ze składników, które znajdują się w karmie. Jest to znacząca wiadomość. Większość karm suchego rodzaju jest robiona na podstawie zboża oraz innych roślin. Natomiast tak koty jak również pieski są mięsożercami, zatem winnym być karmione pożywieniem, gdzie podstawowym czynnikiem zdecydowanie jest mięso. Kupując karmę powinniśmy poszukiwać przede wszystkim mięsa. Koty są mięsożercami, zatem ich dieta musi bezwzględnie składać się na mięsie. Koty nie mają potrzeby jedzenia węglowodanów.

W paszach dla zwierząt jednak możemy odkryć ziarna, ponieważ są one tańsze od produktów mięsnych i utrzymują zmielone części łącznie, i zupełnie nie dlatego, iż są prawidłowym pożywieniem dla gatunku zwierząt mięsożernych. Mięso oraz tłuszcze winnym być jedynie identyfikowalne poprzez dany gatunek. Jeżeli nie jest on natomiast określony, jakość mięsiwa także nie może być określona poprawnie. Należy więc unikać produktów, w których odnaleźć możemy niezidentyfikowane mięso, drób lub też inne ,, zwierzęta,,. Należy za wszelką cenę unikać towarów, które mają w sobie dużo mączki roślinnej, ponieważ są to żywnościowe wypełniacze. Jeżeli żywność już ma w sobie zawierać zboża, to bezwzględnie musimy zadbać o to, by były to pełne ziarna. Wszystkie owoce oraz warzywa zwiększają jakość, w szczególności jeśli zamieniają one ziarna w żywności.

Pierwiastki mineralne są też niezwykle pomocne, natomiast potrzeba mieć zawsze na uwadze to, że jedzenie musi zawierać szczególnie dużą ilość mięsa, którego minerały nigdy nie są w stanie zastąpić. Z całą pewnością powinniśmy unikać żywności w których znaleźć, można wyroby nieznanego źródła, które nie mają bliżej określonych nazw jak na przykład ,,zwierzęta ,,bądź ,, drób,,. Żywności, które posiadają sztuczne barwniki oraz substancje słodzące czy także konserwanty. Zwłaszcza te w szczególności , które uznawane są za rakotwórcze lub mają zakaz używania w ludzkim jedzeniu, czy w karmie dla psów, jak BHT, Ethoxyquin oraz także BHA, Galusan propylu. Niektóre składniki jak produkty rybne, mogą zawierać w sobie chemiczne konserwanty, które nie koniecznie muszą znaleźć się w tabelce, jeśli nie są dodane przez producenta, nie jest wymuszany obowiązek umieszczanie ich na liście.

Dlatego powinniśmy, poszukiwać potwierdzenia, jakie umieszcza wytwórca o tym iż używa tylko ryb oceanicznych, które nie posiadają sztucznych konserwantów. Należy dodatkowo zwrócić uwagę na to czy mięso oraz tłuszcze są niewiadomego źródła, bowiem może to stanowić wszystko oraz z całą pewnością będzie wtedy miało niezmiernie słabą jakość. Większość z wytwórców nie wprowadza na swoich opakowaniach zupełnych proporcji pewnych elementów, mianowicie jakie trafiają w skład żywności, więc przeprowadzenie dobrej oceny będzie wówczas polegało na naszej wiedzy. Jeśli chodzi natomiast o gotową żywność, właściwie będzie z naszej strony być znacznie sceptycznym, aniżeli ufać reklamom w tv czy necie.